tel. +48 52 357 15 91, +48 52 357 96 67
fax +48 52 357 28 59
e-mail: polprint@polprint.pl

Historia firmy

Zakład Poligraficzny Polprint powstał w 1990 roku. Na początku zatrudniał 12 pracowników. Mieścił się w dwóch wynajmowanych budynkach o pow. 150 m2 przy ul. Chociszewskiego w Inowrocławiu.  W pomieszczeniach  tych uruchomiono dwie maszyny drukujące typu Romayor  oraz krajarkę Krauze, zorganizowano też własną przygotowalnię offsetową. Zakład szybko rozwijał się, zdobywał nowych klientów i umacniał na rynku.  Jeszcze w roku 1990 zakupiono jednokolorową maszynę drukującą Dominant 715  i nową krajarkę Maxima. Pozwoliło to na dalsze zwiększenie produkcji i wyższą jakość druku.

W kwietniu 1991 roku Polprint został przeniesiony do zaadaptowanych pomieszczeń przy ul. Średniej 5 w Inowrocławiu gdzie istnieje do dnia dzisiejszego. Poprawiło to warunki  pracy i umożliwiło dalszy rozwój. Jesienią tego roku zakupiono pierwszą dwukolorową maszynę drukującą Dominant 725  i drugą krajarkę.

 

W grudniu 1992 Polprint kupił kolejną dwukolorową  maszynę drukującą Dominant 725, linię do oprawy zeszytowej i złamywarkę. Kolejnym etapem rozwoju firmy było rozpoczęcie w sierpniu 1994 budowy nowego budynku przy  ul. Średniej 7, który pomieścił halę produkcyjną, pomieszczenia socjalne i biurowe. Inwestycję zakończono w listopadzie 1995.   


Następne lata działalności Zakładu charakteryzowały się dużą dynamiką wzrostu produkcji, zatrudnienia i inwestycji.  Dotychczasowe maszyny drukujące zostały zastąpione nowymi pięciokolorowymi Polly  i dwukolorowym Heidelbergiem.  W roku 1997 zakupiono sklejarkę do kartoników i maszynę do wykrawania. Rozszerzyło to profil produkcji drukarni o opakowania do leków i kosmetyków.

W latach 2000 – 2002 kontynuowana była dalsza modernizacja i rozbudowa. W roku 2001 ukończono remont zabytkowego budynku młyna przy ul. Średniej 5 w którym mieści się część  Zakładu. Za renowację tego zabytku i przywrócenie dawnego wyglądu Polprint otrzymał nagrodę władz samorządowych miasta Inowrocławia i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja roku 2001”.   W tym czasie wybudowano też kolejny nowy budynek dla firmy, który w części parterowej pomieścił introligatornię.

Lata 2001 – 2005 zaznaczyły się dalszymi inwestycjami, które znacząco wpłynęły na szybkość  i jakość druku. Nastąpiła prawie całkowita wymiana parku maszynowego. Dotychczasowe maszyny drukujące Polly zostały zastąpione nowoczesnymi maszynami Shionhara 74-V   . Są to pięciokolorowe zespoły nowej generacji zakupione w Japonii. Doskonałe parametry techniczne tych maszyn gwarantują wysoką jakość druku. Zostały zakupione nowe urządzenia do obróbki po druku: maszyna do wykrawania Bobst SP 76 – E  , złamywarka GUK  , linia do oprawy zeszytowej  , maszyna do złocenia na gorąco  i inne.

 

W roku 2006 Polprint kupił kolejny budynek produkcyjny przy ul. Średniej 8  co pozwoliło na poszerzenie oferty usługowej dla naszych klientów.  Po przeprowadzonej adaptacji Zakład zyskał nowe powierzchnie produkcyjne. Na I piętrze umieszczono linię do sklejania kartoników i stanowiska do prac introligatorskich. Na parterze utworzono dział wykrawania druków  i wydzielono część magazynową i spedycję.

Kolejną ważną datą w historii Polprintu jest rok 2008. W tym roku wdrożyliśmy nowoczesny system naświetlania płyt offsetowych CtP  oparty na maszynach firmy AGFA wzmocniony w roku 2011 kolejną naświetlarką FUJI. W roku 2009 zakupiono kolejną  nową maszynę drukującą Shinohara 75 VH-5  kolorów + wieża lakierująca lakierem dyspersyjnym. Wszystkie maszyny drukujące i system CtP zostały połączone nową siecią komputerową.  Dzięki tym inwestycjom uzyskano znaczący wzrost wydajności i dalszą poprawę jakości druków.

 W roku 2012 w Zakładzie opracowaliśmy metodę i uruchomiliśmy usługę nadruku indywidualnych kodów alfanumerycznych, kodów QR oraz personalizacji druków. Wdrożenie technologii druku cyfrowego w połączeniu z drukiem offsetowym poszerzyło naszą ofertę usług poligraficznych co umożliwiło wykonywanie nietypowych zleceń. W tym samym roku zakupiono trzecią linię do precyzyjnego krojenia etykiet firmy Perfecta. 

Polprint chcąc sprostać potrzebom klienta i wymaganiom rynku realizuje swoją strategię nieustannie inwestując w nowe technologie, modernizując park maszynowy oraz pomieszczenia produkcyjne i administracyjne.

Zakład w roku 2004 uzyskał  certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 : 2000. Wszystkie usługi poligraficzne są realizowane w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami aktualnej normy ISO 9001 : 2008 certyfikowany przez firmę BSI Management Systems.

Naszymi klientami są znane w Europie i na świecie firmy spożywcze,  kosmetyczne i farmaceutyczne.